Román topcsapat ellen nyert a Fatum – Nyíregyháza

A döntő szettben harcolta ki a győzelmet  a Fatum-Nyíregyháza csapata december 3-án, kedden este Romániában a CSM Targoviste együttese ellen a Cev Kupa első fordulójának első mérkőzésén.

– Egy kemény mérkőzést vívtunk. Az első két játszmában sikerült az elképzelt taktikát megvalósítanunk. A harmadik játszmától lelassultunk és taktikailag is pontatlanok  lettünk, de a végén a lányok nagyon akarták a sikert. Reméljük, hogy sok szurkolónkat boldoggá tettünk és Nyíregyháza hírnevét öregbíthettük. – értékelte röviden a mérkőzést Hollósy László, a Fatum-Nyíregyháza vezetőedzője.

Visszavágó december 17-én 18.00 órakor a Continental Arénában.

Targoviste (román) – Fatum-Nyíregyháza 2:3 (–22, –17, 27, 24, –10)

Targoviste, 1700 néző. V: Zaharova (orosz), Kiriopulu (görög)

TARGOVISTE: Van De Vyver, Trica 9, Prokopic 7, Herrera 23, Balae 18, Sredics 11.
Csere: Vukomanovics (szerb), Calota 3, S. Müller 1, Starcevic, Buterez 3, Pamfil.
Edző: Dragan Nesics

NYÍREGYHÁZA: G. Francesco 2, Limareva 24, Lohman 9, Inneh-Varga 19, P. Victoría 20, Pintér A. 13.
Csere: Tóth F. (liberó), Tóth D., Szabó L., Vasziljeva 4, Koseková 1.
Edző: Hollósy László

(Fotó: CSM Targoviste Románia)