Klubbunkról

A Fatum – Nyíregyháza Magyarország egyik vezető női röplabda együttese, Nyíregyháza és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye legsikeresebb csapata.

A hétszeres Magyar Kupa győztes és nyolcszoros Magyar Bajnok nyíregyházi együttes 1997-ben került fel a Magyar Női Röplabda Bajnokság első osztályába, s rögtön a negyedik helyen végzett újonc létére.  Az igazi aranykorszak 1999-től kezdődött, amikor zsinórban négy szezonon keresztül mind a bajnoki, mind a kupa aranyat megszerezte a csapat.

A 2003-2004-es szezonban az együttes megvédte a Magyar Kupa trófeáját, 2006-2007-ben újra duplázni tudott a csapat, a Kupaarany mellé óriási bravúrral megszerezte a bajnoki címet is.

Az aranykorszakban szinte minden szezonban indult valamely európai kupaporondon, többek között tagja volt a nemzetközi kupasoroztak legerősebbjének,  a 2002-2003-as és a 2003-2004-es INDESIT European Champions League ( Bajnokok Ligája) versenysorozatának, s így, a legjobb európai  csapatok közt is megmutathatta magát.

Más nemzetközi kupákban  (CEV Cup, Top Team’s Cup, Challange Cup) induló európai sztárcsapatok ellen (Dinamo Moskva, Günes Sigorta Vakfibank Istambul, Telekom Wien, stb.) is tisztességgel helyt álltak a lányok.

Bebizonyították, hogy a nemzetközi porondon is van keresnivalójuk. Melyre ékes bizonyíték volt a 2009-es nemzetközi kupaszezon, amikor az azerbajdzsáni Azerrail Baku sztárcsapatát legyőzve jutott tovább az együttes, s éppen lemaradt a négyes fináléról.

About Club 1

Nyíregyháza ez idáig három alkalommal vett részt a Közép-Európai országok klubcsapatainak szervezett bajnokságokban. 2000-ben az Interliga bajnoka lett, majd 2005-2006-ban és a 2007-2008-ban sok ragyogó nemzetközi mérkőzést játszott a szlovén, szlovák, horvát és osztrák ellenfelekkel.

A 2017/2018 illetve a 2018/2019-es bajnokság is fontos állomása volt a csapatnak, amikor  – mindkét bajnoki szezonban – kupagyőztesek lettek, a bajnokságban pedig ezüstérmesek Hollóssy László vezetőedző irányítása alatt.

A nyíregyházi együttes a mai napig a magyar női röplabdázásnak olyan zászlóshajója szeretne lenni, akik egyre nagyobb rangot vívnak ki a hazai- és nemzetközi kupaszereplésükkel a városnak és nem utolsósorban a sportágnak.

Támogatóink:

About Club 2