A női röplabda DRK Magyar Kupa bronzmérkőzésén lépett pályára Érden a Fatum Nyíregyháza a Kaposvár ellen.

Jól kezdtek a mieink, és vezettek a mérkőzés elején, de a folytatásban egyenlített a KNRC. Egy 4-0-s rohammal viszont ismét a Fatum került előnybe, nem csak jól nyitottak a nyírségiek, de a blokkok is hatékonyak voltak. Féltávnál 12-12 volt az állás. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, több szép labdamenet jellemezte a játszmát. A végjáték két kaposvári ásszal indult, és több volt ekkor a pontatlanság illetve a védekezési hiba a mieinknél, melyet kihasználva nyerte a szettet a somogyi csapat.

A második felvonás eleje a KNRC vezetését hozta, 5-9-nél négy pont volt a hátránya a Nyíregyházának. Féltávig sikerült kettőre csökkenteni a távolságot, sőt, 13-12-nél egyenlítési lehetőségünk volt, mellyel nem sikerült élni. Sőt, hullámvölgybe került a csapat, nem voltak jók a fogadások, így a végjáték 13-20-al indult. Egy 11-2-es rohammal azonban felzárkóztunk, 22-23-nél már csak egy pontra volt a Kaposvár. Játszmalabdához viszont a KNRC jutott, és ezt értékesítették, így ezt a szettet is megnyerték.

A harmadik játékrész elején a somogyiak álltak jobban, de minimális volt a különbség. A szett felénél viszont meglépett Vilvert vezérletével a Kaposvár, érezhető volt a mieink játékán az elmúlt hetek meccsei miatti fáradtság. 4-5 pont volt a csapatok között, és nem sikerült közelebb kerülni egy ideig. 14-16-nál viszont kettőre olvadt a hátrány, majd egy nagy labdamenet után Valerin Carabali volt eredményes, utána pedig ászt nyitott. 17-17-nél sikerült egyenlíteni, de volt válasz kaposvári részről. Nagy Sanja és Szabó Lili blokkja után 21-21-el indult a hajrá, és egy újabb sánccal fordítani is sikerült. A vége viszont nem sikerült jól, a KNRC végül megnyerte a találkozót és bronzérmes lett, míg a Fatum Nyíregyháza a negyedik helyen zárt.

Fatum Nyíregyháza – Kaposvár 0-3 (-20, -22, -23)

Nyíregyháza: Jeremic 2, Nagy S.5, Galvao 1, Kocic 12, Carabali 10, Szabó L. 6

Csere: Tóth F. (liberó), Rufin-Martinez, Antivero 6, Földi, Farkas G.

Vezetőedző: Adrian Chylinski

KNRC: Radnai 5, Szedmák 8, Dias 10, Hurst 13, Martin 3, Vilvert 15

Csere:  Rády (liberó), Godó 2, Nikolai

Vezetőedző: Vincent Lacombe

Adrian Chylinski: – Vereséget szenvedtünk ma, és gratulálok a Kaposvárnak. Sajnos nem vagyunk most a legjobb fizikai állapotban, folyamatosan játszunk, utazunk, és nincs időnk pihenni, edzeni,. Már elkezdtünk a vezetéssel azon dolgozni, hogy a következő szezonra olyan csapatunk legyen, mellyel a Fatum visszakerülhet a legjobbak közé mind a kupában, mind a bajnokságban. Most még nem vagyunk azon a szinten, ahol a legjobbak, ez a döntő pillanatokban ma is látszott.

(c)Fotó: Jani Martin/MRSZ