Megkezdődött a női röplabda Extraligában az 5. helyért vívandó párharc. A Fatum Nyíregyháza az Újpestet fogadta. Nagy labdamenetekkel indult a meccs, és féltávig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ekkor viszont hullámvölgybe kerültek a mieink, melyet kihasznált az UTE, meglépett, és nyerte az első játszmát.

A második felvonás 5-1-es vendég vezetéssel indult, de fokozatosan dolgozta le hátrányát a Fatum, és 12-12-nél egyenlített, majd a vezetést is átvette. A hajrát komoly előnnyel kezdte a Nyíregyháza, de a végén zárkózott az Újpest, és két játszmalabdát is hárított. A harmadikat viszont már értékesítették a mieink, így megnyerte a szettet a hazai csapat.

A harmadik játékrész megint fővárosi pontokkal kezdődött, és ezúttal megtartották az előnyt. Bár voltak jó periódusai a Fatumnak, több hiba is becsúszott. A másik oldalon viszont pontosabbak voltak a támadások, és Milanova vezérletével az Újpest behúzta a szettet.

A negyedik játszma ismét a Fatumnak sikerült jobban. Stabilan, és jól játszott a csapat, Kocic és Carabali pedig termelte a pontokat. Bár 14-14-nél egyenlítettek a fővárosiak, a végjátékban jobb volt a házigazda, így jöhetett a döntő szett.

Az ötödik játszma nyírségi pontokkal indult, és remek támadások után a térfélcserénél is a Fatum vezetett. A meccslabdánál Nina Kocic egy ásszal lezárta a találkozót, a mieink kétszer is hátrányban voltak, de fordítottak, így előnnyel várhatjuk a második mérkőzést. A párharc három győzelemig tart.

Fatum Nyíregyháza – UTE 3-2 (-17, 24, -15, 20, 9)

Nyíregyháza, Continental Aréna,

v.: Adler, Horváth.

Nyíregyháza: Galvao 5, Jeremic 9, Nagy S. 8, Kocic 25, Szabó L. 7, Carabali 11.

Csere: Tóth F. (liberó), Rufin-Martinez, Antivero 6, Földi 2, Farkas.

Vezetőedző: Adrian Chylinski.

UTE: Moreno 7, Milanova 19, Kilyénfalvi 10, Dani 4, Whitney 14, Ambrosio 10.

Csere: Dömsödi (liberó), Sziládi 1, Manninger 6, Amaral

Vezetőedző: Horváth András.

A mérkőzés alakulása. 1 játszma (20 perc): 3:1, 6:6, 10:10, 12:15, 12:20, 15:24. 2. játszma (26): 1:4, 5:9, 13:12, 19:14, 23:16, 24:24. 3. játszma (20): 0:4, 4:7, 9:13, 12:17, 12:20, 14:23. 4. játszma (24): 3:1, 8:3, 14:14, 18:14, 20:19, 24:20. 5. játszma (x): 2:1, 5:2, 8:6, 11:8, 14:9.

A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása 1:0 a Fatum-Nyíregyháza javára.

Adrian Chylinski: – Volt egy hosszabb szünet, így tudtunk gyakorolni, és készülni a mai találkozóra, és bár ennek a munkának csak a felét láttam viszont, így is sikerült győznünk. Hullámzó volt a játék, de a harmadik szettől stabilabbak lettünk, javult a támadásunk és a blokkjaink is hatékonyabbak voltak. Ez volt a kulcs a mai meccsen. Örülünk a sikernek, megvan az előny.