Micskó Benjáminért összefogott az ország. A közösségi oldalakon gyorsan terjedt a hír, hogy a csupán négyéves kisfiúnak segítségre van a szüksége, ugyanis Duchenne-féle izomsorvadással küzd. A szervezete egy génhiba miatt nemhogy nem termeli az izomépüléshez szükséges disztrofin nevű fehérjét, hanem alattomos módon még bontja is a meglévő izmait. Ez akár azzal is járhat, hogy még 10 éves kora előtt tolószékbe, majd a légzőizmai érintettsége miatt lélegeztetőgépre kerül. Szteroiddal, tornával igyekeznek lassítani a folyamatot, de a gyógyulásra egy esélye van, ha génterápián vesz részt Amerikában, melyet 4-5 éves gyerekek számára engedélyeznek. Az eljárás viszont nagyon költséges, 1.3 milliárd forintba kerül.

– A közösségi oldalakon értesültem a hírről, és apaként megérintett, ezért mindenképp szerettem volna, hogy mi is segítsünk Benjáminnak. A hozzánk tartozó csapatok közül a vasárnapi Fatum Nyíregyháza – DVTK röplabda, a hétfői A’Stúdió Futsal Nyíregyháza – Veszprém futsal és a március 31-i Hübner Nyíregyháza BS – TF kosárlabda mérkőzés teljes jegybevételét felajánljuk a családnak. Ezen kívül mindhárom találkozón gyűjtőládákat is kihelyezünk, így a szurkolók további adományokkal segíthetnek – mondta Dr. Mohácsi Máté, a Nyíregyházi Élsport Nonprofit Kft. ügyvezetője.

Bízunk abban, hogy időben összegyűlik a beavatkozáshoz szükséges pénz, és Benjámin kezelése elkezdődhet!