Megkezdődött az 5-8. helyért zajló sorozat a női röplabda Extraligában. A Fatum Nyíregyháza a DVTK-t fogadta.

Hullámzó játékot hozott az első szett. Bár a miskolciak kezdtek jobban, egy megnyert nagy labdamenet után elkapta a fonalat a Fatum Nyíregyháza, és jó blokkjainak köszönhetően sikerült 3-4 pontos előnyt szerezni. 24-22-nél aztán játszmalabdái is voltak a mieinknek, de fordítottak a borsodiak, és megnyerték a játékrészt.

A második szett rémálom volt. A borsodiak megérezték, hogy van keresnivalójuk, és 5-3 után előbb egyenlítettek, majd átvették a vezetést. Nem használtak az időkérések és a cserék sem, így ezt a felvonást is nyerte a DVTK.

A harmadik játszmában aztán már azt nyújtotta a csapat, amit valójában tud. Bár 8-3-ról még egyenlített a vendég gárda, de a folytatásban szépen meglépett a Nyíregyháza, és végig kézben tartva a játékrészt szépített.

A negyedik szett eleje ugyan a diósgyőrieké volt, de féltávnál a Fatum állt jobban, majd komoly előnyt épített ki. Ivana Jeremic többször is pontosan támadott, csakúgy mint Nina Kocic, Tóth Fruzsina pedig nagyokat mentett, így egyenlítettek a mieink, jöhetett a döntő játszma.

Izgalmasan alakult az ötödik játszma, 0-3-ról fordított a Nyíregyháza, majd a térfélcserénél egy ponttal vezetett. Ekkor viszont több szép labdamenetet megnyertek a mieink, és végül óriási labdamenet végén az első meccslabdát értékesítve győzött a csapat, így a három nyert mérkőzésig tartó párharcban 1-0-ra vezet.

Fatum-Nyíregyháza–DVTK Ongropack 3:2 (-24, -21, 17, 16, 11)

Nyíregyháza v.: Halász, Bátkai-Katona.

Nyíregyháza: Galvao 6, Jeremic 11, Nagy S. 15, Kocic 28, Szabó L. 4, Carabali 9.

Csere: Tóth F. (liberó), Antivero 9, Rufin-Martinez, Földi 1, Tóth D.

Edző: Adrian Chylinski

DVTK: Egri 12, Hollósi 8, Jovanovics 4, Szkorics 21, Prosvirina 18, M. Einarsdöttir 1.

Csere: Kundrák (liberó), Hegyi, Kalmár 3, H. Einarsdöttir

Edző: Németh Szabolcs

Adrian Chylinski: – Két részre kell bontani a mérkőzést. Az első két szettben nagyon gyengén játszottunk, talán túl közel volt még az elveszített kupameccs és a negyeddöntős párharc, ami mentálisan megviselte a játékosokat. De aztán elkezdtünk röplabdázni, megmutatták a lányok az igazi karakterüket, és hátrányból fordítva győztünk, ami a legfontosabb. Mostantól készülünk a szerdai második meccsre.