A második felvonás következett az 5. helyért vívott párharc során az Újpest és a Fatum Nyíregyháza között. Ezúttal Budapesten randevúztak a csapatok.

Rosszul kezdtek a mieink, sok volt a pontatlan támadás, ezt pedig kihasználta a hazai csapat, és 8-2-nél időt kellett kérnie Adrian Chylinskinek. Sajnos a folytatásban tovább nőtt a távolság, és bár a szett második felében már jobban játszott a csapat, végül nyerte az első játszmát a UTE.

A második játékrész 5-2-es Fatum vezetéssel indult, 7-7-nél viszont egyenlítettek a lilák, majd fordítottak. Izgalmas volt a szett, végig szoros volt az állás, és 16-17-nél újból a Nyíregyházánál volt az előny. A végjáték viszont az Újpestnek sikerült jobban, és 22 perc alatt befejezték ezt a játszmát is.

A harmadik szett eleje szoros volt, de jött egy 7-1-es periódus, amivel komoly előnyt szereztek a hazaiak. Ez döntő volt, mert bár a folytatásban kiegyenlített volt a játszma, az UTE tartotta a távolságot, és 3-0-ra megnyerte a találkozót. A három nyert meccsig tartó párharc állása ezzel 1-1, folytatás Nyíregyházán.

UTE – Fatum Nyíregyháza 3-0 (17, 18, 19)

UTE: Moreno 10, Milanova 15, Kilyénfalvi 4, Dani 5, Whitney 13, Ambrosio 7

Csere: Baksa, Dömsödi(liberók), Kindelan 7, Sziládi

Vezetőedző: Horváth András.

Nyíregyháza: Galvao 4, Jeremic 2, Nagy S.2, Kocic 8, Szabó L.4, Carabali 7

Csere: Tóth F. (liberó), Farkas G., Rufin-Martinez, Antivero 5, Földi 2

Vezetőedző: Adrian Chylinski.

Adrian Chylinski: – Ezt a meccset minél hamarabb el kell felejtenünk. Nehéz hetünk volt, Tolnai Jankát elveszítettük sérülés miatt, és egy feladóval kellett edzenünk, így Ana Flavia Galvao is rosszabb fizikai állapotban volt, mint az első meccsen. Viszont amiért haragszom a csapatra az az, hogy nem adtunk bele mindent, és nem úgy küzdöttünk, ahogy egy profi csapatnak kellene.