A Jászberény otthon mindig veszélyes

A Nyíregyháza együttese szerdán este a CEV Kupa nyolcaddöntőjének első találkozóján a Mladost Zagreb csapatát fogadta a Continental Arénában.

A hazaiknál sajnos két oszlopos játékos – Pintér Andrea és Genesis Francesco – is kisebb sérülések miatt hiányzott. Bár az első szettben a horvátok jobban kezdtek és el is húztak, de a nyíregyházát sem kellett félteni és a másodikban megrázták magukat, magukhoz véve a kezdeményezést és nyertek 18-25-re. A harmadik szettben a zágrábiak kezdtek ismét jobban,bár a Fatum 11-11-nél egyenlített, de nem sikerült elhappolni előlük a szettet, így ezt is horvátok szerezték meg, ezzel az állás 2:1-lett a Mladost Zagreb javára. A következő,negyedik játszma végére, óriási hajrában a nyíregyháziak nyertek 25-21-re. A mindent eldöntő ötödik szettben pattanásig feszült a hangulat a Continental Arénában, a közönség állva szurkolva hajrázott a Nyíregyházának, akinek több se kellett és 15-12 nyertek, így 3-2-ről várja a következő, zágrebi mérkőzést a Fatum-Nyíregyháza együttese.