A női röplabda Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján lépett pályára a Fatum Nyíregyháza Békéscsabán. Az első meccset a csabaiak nyerték 3-1-re.

Jól kezdtek a mieink, és az első szettben végig tapadtak a hazaiakra, majd 10-9 után öt pontot szereztek zsinórban. Főleg Nina Kocic és Szabó Lili támadott hatékonyan. 18-18-nál viszont egyenlített a BRSE, és izgalmas volt a végjáték. Végül a házigazda jutott játszmalabdához, és Stepanenko értékesítette az elsőt, így nyerte a játékrészt a Békéscsaba.

A második szettben is keményen küzdött a Fatum, és fej fej mellett haladtak a csapatok. Ivana Jeremic is többször jól támadott, de 13-13 után öt pontot szereztek egymás után a hazaiak, és ez döntő volt. A megszerzett előnyt a végéig megőrizte a BRSE, és megnyerte ezt a játszmát is, ezzel eldőlt, hogy ők jutnak a döntőbe, a Fatum pedig a harmadik helyért csatázhat a Magyar Kupában.

A harmadik szett eleje is szoros volt, féltávhoz közeledve 11-11 volt az állás. A hazaiaknál Bodnár, a mieinknél Carabali játszott ekkor jól. 15-14 után ugyan a BRSE növelte előnyét, három jó blokkal sikerült egyenlíteni, majd fordítani is. A végjáték is jól sikerült, így szépített a Fatum Nyíregyháza.

A negyedik játszmában kicsit beragadt a csapat, de 10-9-nél sikerült utolérni a Békéscsabát. Ivana Jeremic nagyszerűen játszott, ászával egyenlített a Fatum. A szett felénél ismét átvették a vezetést a hazaiak, a hajrá pedig 19-17-tel indult. 21-21-nél újból egyenlítettünk, majd Asly Antivero már a Nyíregyházát juttatta előnyhöz, ám Becic azonnal válaszolt. 23-23 után a BRSE jutott meccslabdához, de Carabali hárította. A másodikat viszont értékesítették, így 3-1-re a hazaiak győztek.

Swietelsky Békéscsaba – Fatum Nyíregyháza 3-1 (22, 20, -22, 24)

Békéscsaba: Paskova 11, Kotormán 1, Bodnár 12, Strumilo 8, Stepanenko 7, Pintér 2

Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Glemboczki 14, Szatmári 1, Becic 8, Kump 3, Gergácz 3

vezetőedző: Tóth Gábor

Nyíregyháza: Kocic 15, Galvao 2, Földi 3, Jeremic 17, Szabó L.11, Carabali 14

Csere: Tóth F. (liberó), Antivero 6, Farkas G., Rufin-Martinez

vezetőedző: Adrian Chylinski