Az elmúlt hetek erőltetett menete után most csak egy mérkőzést játszik a Fatum Nyíregyháza. Csütörtökön az MTK ellen lép pályára a csapat az alapszakasz zárófordulójában. A mieink a 4., a fővárosiak a hetedik helyről várhatják az utolsó meccset, és bár a Kaposvár – mely még két meccset játszik – pontszámban beérheti a Nyíregyházát, ahhoz azonban a somogyiaknak az Újpest és a Békéscsaba ellen is nyerniük kell. Az MTK is visszacsúszhat még a nyolcadik pozícióba, de ehhez a MÁV Előrének le kell győznie a BRSE-t, melyre azért kevés az esély. Egy szó mint száz, a papírforma szerint mindkét gárda marad a mostani pozíciójában az alapszakasz végén.

Az MTK-nak viszont van miért visszavágni, decemberben 3-2-re nyertek a fővárosban a Fatum ellen. Akkor a kék-fehéreknél Anja Asonja és Szabó Lili, míg a nyírségieknél Selena Leban és Yagmur Karaoglu volt a két legeredményesebb játékos.

A csütörtöki Fatum Nyíregyháza – MTK mérkőzés 18 órakor kezdődik.