Viktoriia Nikolaichuk április óta a Fatum Nyíregyháza keretével készül. A háború elől menekülő ukrán válogatott játékos minden találkozón ott volt a szezon végén, a következő szezontól pedig a pályán is segítheti a csapatot.

– Nagyon tetszik Nyíregyháza, volt időm szétnézni az elmúlt hetekben, az Állatparktól például le voltam nyűgözve! Jól, és ami a legfontosabb, biztonságban érzem magam Magyarországon, de nagyon aggódom a családomért a háború miatt. Ami a csapatot illeti, a játékosokat már megismertem, sok időt töltöttem velük, és nagyon sok erkölcsi támogatás kapok tőlük, ez sokat jelent, nagyon köszönöm nekik! Ami a célokat illeti, teljes erőmmel azon leszek, hogy segítsem a csapatot, mind fizikálisan, mind pedig mentálisan előre lépjünk – mondta Viktoriia Nikolaichuk.