Több mint egy hónapja készül a következő idényre a Magyar Bajnok és Kupagyőztes FATUM-Nyíregyháza női röplabdacsapata, és nagyjából ugyanennyi idő van hátra az első tétmérkőzésig. Csapatunk július 19-én kezdte a 2021/2022-es szezonra való felkészülését. A hatodik hete tartó kemény edzéseket magunk mögött hagyva szombaton kora este a DVTK csapatát láttuk vendégül a Continentál Arénában. A két szakvezető öt szettben állapodott meg előzetesen, amit csapatunk meg is nyert. A mérkőzés alakulása a következő volt (25-10, 25-23, 25-11, 25-19, 15-12) Németh Szabolcs vezetőedző több variációt is kipróbált a pályán lévők esetében a nemzetközi porondra is készülő csapatnál.

A FATUM-Nyíregyháza játékosai jóformán teljes napjaikat a Continental Arénában töltik. Délelőttönként két csoportban, konditeremben, délután a parkettán edzenek közösen. A mai mérkőzésen igazoltan volt távol Tóth Fruzsina és Nikola Radosova. Jövő szombaton Budapesten (MTK) játszik edzőmérkőzést csapatunk, míg szeptember 17-19. között lesz a hagyományos FATUM-Property Nemzetközi Röplabda Torna, amely egy jelentős állomása lesz a felkészülések. A hazai rendezésű torna részleteiről rövidesen meg több információt osztunk meg szurkolóinkkal.