Nyíregyháza MJV polgármestereként és mint a Magyar Röplabda Szövetég Elnöke, Dr. Kovács Ferenc köszöntötte a vasárnap Budapesten Magyar Kupát nyert Fatum-Nyíregyháza női röplabdacsapatát és a szakmai stábot. A CONTINENTÁL Aréna küzdőterén szerda reggel a csapat edzése előtt megtartott rövid kis ünnepségen a játékosokat virággal, míg a szakmai stábot ajándékcsomaggal köszöntötték.
Dr. Kovács Ferenc rövid köszöntőjében kiemelte: Nagy büszkeség Nyíregyháza számára, hogy immár kilencedik alkalommal sikerült elhódítani a kupát. A városvezető hozzátette: Nyíregyháza különös gonddal kezeli a versenysportot, célja többek között, hogy olyan csapatokat támogasson, amelyek az utánpótlásnevelésre is építve sikereivel Nyíregyháza hírnevét öregbíthetik határon innen és határon túl. A polgármester sok sikert kívánt az Extraliga rájátszás hétvégén induló küzdelmeihez és bízik benne, hogy a csapat a bajnokság megnyerésével teszi teljessé a szurkolók örömét. Az eseményen részt vett Kósa Árpád Nyíregyháza MJV kabinetfőnöke, Kőhalmi Richárd a Nyíregyházi Sportcentrum ügyvezetője és Dr. Mohácsi Máté a Nyíregyházi Élsport Kft. ügyvezetője.