Öt Extraligás és egy szlovák csapatot felvonultató, három napos felkészülési tornát rendeztek a hétvégén Nyíregyházán. A trófeát a bajnok és kupagyőztes házigazda csapat nyerte meg a Szent Benedek és az MTK előtt. A három szettig tartó csoportkörben a hazaiak pénteken a DVTK-t  majd az UTE-t győzték le. Míg a UTE szombaton legyőzte a diósgyőrieket. A másik csoportban a balatonfürediek végeztek az első helyen, megelőzve az MTK-t, amely viszont nem játszotta le a meccsét a 20 percet késő szlovák Brusno ellen. A szombati elődöntőben aztán a két csoportgyőztes diadalmaskodott, a vasárnapi helyosztókon – amely már három nyert szettig tartott – pedig előbb a DVTK 3:1-re legyőzte a szlovákokat, a bronzéremért pedig az MTK három szoros szettben nyerte a fővárosi rangadót az UTE ellen. A fináléban a balatonfürediek két szettben is megszorongatták a Nyíregyházát, ám végül a hazaiak így is 3:0-ra nyertek és emelhették a magasba a trófeát. A díjat Dr. Kovács Ferenc Nyíregyháza MJV polgármestere és Litvai Zoltán  Fatum Property Ingatlanberuházó Kft. ügyvezetője adta át.

A vasárnapi helyosztók eredményei:

Döntő: Fatum Nyíregyháza – Szent Benedek RA 3:0 (23, 15, 22)

Bronzmeccs: MTK – UTE 3:0 (29, 23, 22)

Az 5. helyért: DVTK – VK BRUSNO (szlovák) 3:1 (16, –17, 17, 16)

A torna végeredménye:

1. Fatum Nyíregyháza

2. Szent Benedek RA

3. MTK

4. UTE

5. DVTK

6. VK Brusno (szlovák)

A tornán kiosztott különdíjak:

Fatum Property Kupa MVP játékosa:

Lászlop Alxexandra (Fatum)

A csapatok legjobbjai (az edzők véleménye alapján)

  • Tóth Dalma (Fatum )
  • Tia Jimerson (Szent Benedek)
  • Tatár Gréta (MTK)
  • Petőváry Panni (UTE)
  • Godó Panni (DVTK)
  • Sára Dlhošová (SK Brusno)