A DVTK ellen kezdi az 5-8. helyért zajló párharcot a Fatum Nyíregyháza. A borsodiakkal az idei szezonban eddig négyszer mérkőztünk meg, kétszer az Extraliga alapszakasza során, kétszer pedig a Magyar Kupában. Mindegyik találkozót 3-0-ra nyerték a mieink, utoljára március elején, az alapszakasz zárásaként találkoztak a felek a Continental Arénában.

A Diósgyőr nyeretlenül zárta az alapszakaszt, majd a Békéscsaba ellen játszottak a negyeddöntő során, és bár a miskolci mérkőzésen játszmát sikerült nyerniük, mindhárom meccs végén a BRSE örülhetett. A DVTK kerete változott a Nyíregyháza elleni sorozat előtt, a klub korábbi játékosa, Szajkó Tímea ismét a keret tagja lett. Center poszton Arijana Jovic, Kiss Emese, Sara Kuzelova és Hollósi Dóra állt rendelkezésre, ám a légiósok megsérültek, Szajkó pedig igent mondott a hívó szóra. Nem érkezik messziről, pályafutása befejezése óta a csapat utánpótlás együttesénél dolgozott edzőként. A DVTK elleni három nyert meccsig tartó párharc április 12-én kezdődik a Continental Arénában.