A második mérkőzés következett a Fatum Nyíregyháza-Vasas párharc során a női röplabda Extraliga elődöntőjében.

A fővárosiak kezdtek határozottabban, és 3-4 pontos előnyt szereztek. Főleg Török volt határozott a támadásoknál, míg a mieinknél Anija Jurdza volt hatékony. Féltávnál öt pontra nőtt a differencia, és bár próbált a cserékkel változtatni Tomás Varga, nyerte az első szettet a Vasas.

A második felvonást viszont remekül kezdte a Fatum, és jó nyitásokkal meglepte a Vasast. Hat(!) ásznál tartottak a mieink a szett felénél, és a különbség is hat pont volt. A hajrában 23-19 után viszont hatalmas labdamenetek következtek, melyből a vendégek jöttek ki jobban. Két szettlabdát is hárítottak 24-22 után, de végül nyerte a játszmát a Nyíregyháza, és egyenlített!

A harmadik játékrész Vasas vezetéssel indult, de sokáig kapaszkodott a hazai csapat. Főleg Bannister támadásaival nem tudtak mit kezdeni a mieink, és a szett derekától folyamatosan nőtt a különbség. Végül az első játszmalabdáját értékesítette az angyalföldi gárda, és 2-1-re vezetett.

A negyedik szett aztán újra nagy csatát hozott. A Fatum vezetett, de a Vasas szívósan tapadt, majd a hajrá előtt a vezetést is átvette. Végül Török értékesítette az első meccslabdát, így győzött a vendég együttes, és összesítésben 2-0-ra vezet. Folytatás vasárnap Budapesten.

Röplabda: női Extraliga, elődöntő, 2. mérkőzés

Fatum-Nyíregyháza–Vasas Óbuda 1:3 ( –18, 24, –14, –21)

Continental Aréna, v.: Tillmann, Halász.

Nyíregyháza: Cicic 1, Leban 18, Lászlop 3, Jurdza 18, Belova, Cepni 6. Csere: Tóth (liberó), Valentová 8, Kovács-Francesco 2. Vezetőedző: Tomás Varga.

Vasas: Török 12, Papp 7, Bannister 24, Fricová 11, Abdulazimova 10, Fábián. Csere: Juhár (liberó), Vezsenyi 2, Kump, Skrypak, Boyko 1, Jámbor. Vezetőedző: Ioannis Athanasopoulos.

A mérkőzés alakulása. 1. játszma (24 perc): 2:2, 4:9, 8:12, 10:16, 13:19, 17:23. 2. játszma (28 perc): 4:1, 6:3, 9:4, 12:7, 16:11, 17:15, 23:18, 24:24. 3. játszma (21 perc): 1:6, 6:7, 9:12, 12:17, 14:24. 5. játszma (25 perc): 4:0, 8:4, 9:10, 14:14, 18:20, 21:23,

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 0–2.