Nincs megállás, csütörtökön már újabb bajnoki mérkőzést játszik a Fatum Nyíregyháza a női röplabda Extraligában. A mieink a Szent Benedek ellen lépnek pályára hazai környezetben. Az embernek óhatatlanul az 1981-ben készült film – melyben Stallone és Pelé is szerepel – címe ugrik be: Menekülés a győzelembe…

A fürediekkel találkoztunk a felkészülés során, akkor sikerült legyőzni őket idegenben. Azóta a bajnokságban viszont jobban rajtolt a Szent Benedek, igaz a sorsolásuk is kedvezőbb volt. Kikaptak a Békéscsabától, és meglepetésre csak 3-2-re verték a MÁV Előrét. Legyőzték az MTK-t, idegenben az UTE-t, és otthon a Kaposvárt, így a harmadik helyen állnak a tabellán. Szerényi Gréta és Vacsi Evelin személyében van nyíregyházi kötődésű játékosuk, előbbi a szabolcsi megyeszékhelyen is nevelkedett. Akire viszont feltétlenül figyelniük kell a mieinknek, az Milka Stijepic illetve Slavina Koleva. Dejan Desnica csapata többször is megtréfálta már a Nyíregyházát, ezért is szeretne visszavágni a Fatum. A mieinknél Yagmur Karaoglu betegséggel bajlódott a hétvégén, remélhetőleg csütörtökre rendbe jön.

A Fatum Nyíregyháza-Szent Benedek összecsapás 18 órakor kezdődik, a hunvolley.tv pedig élőben közvetíti a meccset.