Nem mondott csütörtököt a FATUM-Nyíregyháza extraligás női röplabda csapata. A reggeli induláskor még úgy tűnt, hogy viszontagságos időjárási körülmények közepette kell elutaznunk Balatonfüredre. Szerencsére Budapestre érve az időjárás már kicsit barátságosabb arcát mutatta, mint a korai órákban. Elérve végső úticélunkat hómentes hideg, szeles idő fogadta csapatunkat. Németh Szabolcs vezetőedző alaposan felforgatta a kezdő hatost a Szent Benedek elleni Magyar Kupa -mérkőzésen. Az erre a meccsre bizalmat kapott játékosok egyenletes teljesítménnyel és helyenként kiemelkedő játékkal hozták a kötelezőt. Így tehát nem született meglepetés, csapatunk biztosan nyert 3:0-ra, a hazaiak 15, 17, 17 pontig jutottak. A visszavágó jövő csütörtökön lesz a CONTINENTAL Arénában, ahol győzelem esetén csapatunk is “megváltja belépőjét” a március 13-14. budapesti MK KUPA négyes döntőbe.

Szent Benedek RA – FATUM- Nyíregyháza 0-3 (-15, -17, -17)