A MÁV Előre-ST.Solar ellen lépett pályára a női röplabda Extraligában a Fatum Nyíregyháza.

Remekül kezdett a hazai csapat, és folyamatosan húzott el ellenfelétől. Selena Leban mellett Merve Cepni is rendre ponttal fejezte be az akciókat, és még néhány nyitásrontás is belefért a játszmába. Végül a második szettlabdát értékesítve nyerte a játékrészt a Fatum.

A második szettben is maradt a lendület, a szezon egyik legjobb játékát nyújtotta a Nyíregyháza. Anija Jurdza és Kristina Belova rendre jól támadott, Marija Cicic pedig nem csak jó labdákat adott, de ászokat is nyitott, és ha kellett blokkolt. Végül nagy fölénnyel nyerte a játszmát a hazai csapat.

A harmadik felvonás is sokáig úgy tűnt, ezen az estén akik izgalomra vágynak, azoknak más programot kell keresniük. 19-9-re is vezetett már a Fatum Nyíregyháza, de ekkor többet hibázott a csapat, és a csereként beálló Gilfillan egymás után szerezte a pontokat, és elolvadt az előny. Egyenlíteni viszont nem tudott a fehérvári gárda, és a második meccslabdát értékesítve nyerték a találkozót a mieink.

Fatum Nyíregyháza – MÁV Előre SC-ST.Solar 3-0 (14, 9, 23)

Nyíregyháza: Cicic 4, Belova 7, Cepni 12, Lászlop 4, Leban 15, Jurdza 15

Csere: Tóth F. (liberó), Kovács-Francesco 2, Valentová 6

vezetőedző: Tomás Varga

MÁV Előre: Dvoracek 3, Narancic, Ertz 12, Szabó, Csabai 2, Karintskaya

Csere: Kovács, Borostyán (liberók), Gilfillan 6, Kiss 1, Tóth 7, Dolotova, Szilágyi

vezetőedző: Nagy Fanni