Első hazai bajnoki mérkőzését vívja vasárnap a Fatum Nyíregyháza. A csapat remek formában van, nyert Békéscsabán, szerdán pedig kiharcolta a továbbjutást a Challenge Kupában is spanyol ellenfelével szemben. A találkozón már ott volt – igaz még nem játszhatott – Valerin Carabali is, így a center érkezésével teljes lett a Fatum kerete. A következő körben a CSM Bukarest lesz az ellenfél, és november 8-án Romániában találkoznak először a felek. A román gárda keretét amerikai, brazil, japán, horvát, francia és román játékosok alkotják, török a vezetőedző, olasz az erőnléti edző. Egyszóval egy igazi nemzetközi alakulat.

Addig a találkozóig viszont még több bajnoki vár a Fatum Nyíregyházára. Rögtön az első vasárnap a Diósgyőr ellen. A DVTK ellen játszott felkészülési mérkőzést a csapat, és akkor magabiztosan nyertek a mieink. A borsodiak számára nem kezdődött jól az Extraliga, az első fordulóban 3-0-ra kikaptak hazai környezetben a Szent Benedektől.

A vasárnapi Fatum Nyíregyháza – DVTK összecsapás 17 órakor kezdődik a Continental Arénában.