Bár voltak akik akkor sem hittek benne, az előző fordulóban már véghez vitt egy bravúrt a Fatum Nyíregyháza a spanyol csapat ellen a Challenge Kupában. Az első elveszített mérkőzés után hazai környezetben győztek a mieink, kiharcolták az aranyszettet, és azt megnyerve jutottak tovább. Így aztán megmérkőzhettek a CSM Bukaresttel, melytől 3-1-re kikapott Romániában a nyírségi gárda, így a képlet megint adott: 3-0-ra vagy 3-1-re kell győzni, és aztán az aranyszettet ismét hozni kell a siker érdekében. Nem lesz egyszerű feladat.

Ráadásul a csapatot szállító kisbuszokról az elmúlt hetekben nehezen lehetne olyan jelzőt írni, hogy „ alig használt, keveset futott…”  Veszprémtől Kaposváron át Romániáig utazott velük a csapat, és a játékosokon az Újpest elleni mérkőzés végén látszott is, hogy mentálisan nem frissek. De a sorozatterhelés ilyen, szerdán pedig már itt a következő feladat, a Challenge Kupában. Döntő lesz a találkozón, hogy az első meccsen ponterősen játszó Correa-t és Sobo-t semlegesítsék a mieink, és blokkokban volt nagy különbség a románok javára az első találkozón, ezen javítani kell. Bár erősebb a keretük mint az Andaluciáé volt, nem lehetetlen legyőzni őket, ehhez azonban végig koncentráltan kell röplabdázni. No és persze szükség lesz a szurkolók buzdítására is!

A szerdai meccs 18 órakor kezdődik a Continental Arénában.