Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy az előttünk álló bajnoki szezonban feladó poszton a latin-amerikai stílus fog dominálni. A FATUM- Nyíregyháza csapata ugyanis szerződtette Ana Tiemi Takagui-t a korábbi 42-szeres brazil válogatott játékost. Pályafutása első részében nagyon sok sikerben volt része hiszen brazil bajnok, kupagyőztes, dél-amerikai BL-győztes, World Grand Prix-győztes és U20-as világbajnoki címmel is büszkélkedhet.

A 34 éves félig brazil, félig japán származású játékos nagy rutinnal rendelkezik. A 188 cm magas, jobbkezes feladó több európai csapatban így a Bursa BSSK(török), CSM Bucuresti(román), VB Nantes(francia),SC Potsdam (német) csapatában is játszott már. A játékos a hazai szurkolók számára sem ismeretlen hiszen játszott az Extraligában a fővárosi piros-kékeknél (Vasas Óbuda) ahol két évet töltött el.