Túl van az első komolyabb erőpróbáján a Fatum Nyíregyháza. A női röplabdások a hazai rendezésű Fatum Kupán mutatkozhattak be a szurkolóknak, és a megfiatalodott, nyáron alaposan megváltozott csapat pozitív meglepetést okozott a drukkereknek. Már az Újpest ellen is lendületesen, dinamikusan játszottak a mieink, és remek egységet alkottak a pályán. A fiatal, saját nevelésű Földi Boglárka, vagy a válogatottból frissen visszatérő Tóth Fruzsina éppen úgy hozzátette a részét a győzelemhez, mint az új légiósok. Lászlop Alexandra fontos pontokat szerzett, Marija Cicic pedig jó labdákkal szolgálta ki a társakat. Szombaton aztán a tavalyi bajnoki döntős Békéscsaba volt az ellenfél, és Selena Leban vezérletével most is remekül játszott a csapat, bár végül a csabaiak nyertek. Az új légiósok közül nem csak ő, hanem Yagmur Karaoglu és Anija Jurdza is jó igazolásnak tűnik.

– A Fatum Kupa amolyan tesztverseny volt mindegyikőnk számára. A vezetőségnek, a nézőknek, nekem is, hogy megbizonyosodjunk arról, milyen is a csapat valójában, és mi az, amin még dolgoznunk kell a jövőben. Úgy gondolom, hogy a Fatum Kupa sikeres volt számunkra. Mindkét meccsen őrült energiákat mozgósítottunk, hajtottak a lányok, és mindent megtettek a sikerért, bár még vannak hiányzóink. Most elemezzük a csapat erősségét és gyengeségét, és még nagyobb elkötelezettséggel kell dolgoznunk a jövőben. Bízom a játékosaimban, és hiszek a csapatban – értékelte a tornát Leonidas Gaitanakis vezetőedző.