Elindult Franciaországba a magyar női röplabda válogatott. A szombatig tartó program során három felkészülési mérkőzést játszik a két csapat.
A válogatott első nyári állomása egy új, világranglistapont-szerző MEVZA-torna lesz, amelyet május 20. és 24. között rendeznek Horvátországban. Ezt követően az Európa Liga küzdelmei várnak a csapatra, három helyszínen: Portugáliában (június 5-7.), Kecskeméten (június 12-14.) és Koszovóban (június 19-21.). A nyári program augusztusban zárul az isztambuli Európa-bajnokság küzdelmeivel. A magyar válogatott erős csoportba került, ahol Lengyelország, Törökország, Németország, Lettország és Szlovénia lesz az ellenfél.
A nemzeti csapatban ott van fiatal játékosunk, Pampuch Gréta is. Tóth Fruzsina egyelőre vállsérülése miatt nem csatlakozhatott a kerethez, ő még további vizsgálatokon vesz részt.
Fotó: hunvolley