Az utolsó csaták kezdődnek a női röplabda Extraligában. A fináléban a Vasas és a Békéscsaba küzd az aranyéremért, a bronzmeccsen pedig a Fatum Nyíregyháza és a Szent Benedek érdekelt. Bár a párharc három nyert mérkőzésig tart, szerdán már az első összecsapás sok dologról dönthet.

– Készültünk a párharcra, és a csapat nagyon szeretné bizonyítani, hogy a Vasas elleni elődöntő utolsó meccse csak egy kisiklás volt, és sokkal több van bennünk. Nehezíti a helyzetet, hogy vannak sérültjeink, csak holnap dől el, hogy számíthatok-e mindenkire, de felkészültünk minden eshetőségre. Az alapszakasz mérkőzésekből nagy következtetést nem lehet levonni, egy-egy ilyen párharc mindig más, ezt a Kaposvár és a Vasas elleni meccs is bizonyította. Egy tapasztalt, rutinos gárda ellen nem elég egyszer jól teljesíteni! Szeretnénk győzelemmel zárni ezt a szezont, ami egyben azt is jelentené, hogy bronzérmesek vagyunk a bajnokságban – mondta Tomás Varga.

A szerdai mérkőzés 18 órakor kezdődik Balatonfüreden. A hunvolley.tv közvetíti a találkozót.