A hétvégén Nyíregyháza adott otthont a Röplabda Diákolimpia V.-VI. korcsoportos országos döntőjének A rangos versenyen Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyét a lányoknál a Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium röplabdásai – akik közül többen a Fatum Nyíregyháza játékosai is – képviselték, a fiúknál pedig a Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium együttese volt ott a legjobbak között.

A nyíregyházi lányok remekül játszottak a tornán, a döntőben pedig a balatonfürediek ellen léptek pályára, és végül ezüstérmesek lettek.

A döntő végén a legjobb játékosokat is díjazták. A legjobb előkészítő játékos címet Tolnai Janka, a legjobb hazai játékos díját pedig Sitku Panna vehette át.

A Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium fiúcsapata a nyolcadik helyen végzett. A legjobb hazai játékosnak Varga Tibort választották.