Csapatunk szépen röplabdázva, sokkal tempósabban és precízebben játszott, mint péntek este, Nikola Radosová és Ralica Vaszileva vezetésével simán megnyerte az első játszmát. A második szettet is végig vezette, ám a játékrész szoros hajrát hozott: Genesis Francescóék 21:21-ről kerültek 2:0-s játszmaelőnybe. Németh Szabolcs vezetőedző sokat forgatta a csapatát, minden benevezett játékos – így a pénteken még pihenő Bodovics Hanna is – lehetőséget kapott. A harmadik szettet már győztesként kezdhették a hazaiak, akik 5:0-s nyitánnyal megalapozták az újabb szettsikert.

A Fatum-Nyíregyháza vasárnap 16 órakor a Szent Benedek Röplabda Akadémiával csap össze a torna fináléjában.

Fatum-Nyíregyháza–MTK 3:0 (14, 22, 10)

Continental Aréna, v.: Csizmarik, Villás.

Nyíregyháza: Lászlop 3, Burazer 8, Vaszileva 7, Pintér 3, Tiemi 1, Radosová 11. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Vaida 6, Francesco 4, Glavinic 3, Dékány 7, Bodovics 2. Vezetőedző: Németh Szabolcs.