A harmadik találkozó következett a női röplabda Extraliga elődöntőjében. Ezúttal Budapesten találkozott a Vasas és a Fatum Nyíregyháza.

Az első szett rémálomszerűen alakult, Sok hibával játszottak a mieink, a fővárosiak pedig – különösen Boyko és Bannister – ezeket rendre kihasználták. 17 perc alatt nyerte a játékrészt a hazai csapat.

Sajnos a második felvonás eleje sem sikerült jól, alaposan megfogta a mieinket a gyorsan elveszített szett, Bannistert pedig nem tudták tartani a nyíregyháziak. A játszma felénél hat pont volt a hátrány, és ez a hajrára tovább nőtt, így nyerte ezt a játékrészt is a Vasas.

A harmadik szettben helyenként már megmutatta a Nyíregyháza azt, hogy nem véletlenül került a legjobb négy közé. 14-10-nél négy pont volt a hátrány, elsősorban Selena Leban játszott ekkor ponterősen. 21-14 után nagy hajrába kezdtek a mieink, és 22-19-nél három pontra olvadt a hátrány. Végül nyerte ezt a szettet is a Vasas, és ezzel döntőbe jutott, míg a mieink a bronzéremért szállhatnak harcba.

Vasas Óbuda – Fatum Nyíregyháza 3-0 (6, 14, 22)

Vasas: Fábián, Bannister 19, Boyko 9, Fricova 12, Papp 3, Abdulazimova 10

Csere: Juhár (liberó), Vezsenyi 3, Skrypak , Kump, Jámbor

vezetőedző: Ioannis Athanasopoulos

Nyíregyháza: Cepni 5, Cicic 1, Leban 12, Belova 2, Jurdza 3, Lászlop 5

Csere: Tóth F.(liberó), Kovács-Francesco , Valentová, Ramdin

vezetőedző: Tomás Varga

A mérkőzés alakulása. 1. játszma  (17 perc): 5:1, 8:1, 12:2, 16:4, 20:5, 23:5. 2. játszma: ( 22 perc): 2:1, 6:2, 10:5, 13:7, 17:10, 20:10, 23:12. 3. játszma ( 24 perc): 2:1, 6:5, 11:7, 15:11, 19:12, 22:20, 24:22.