Nincs megállás, folytatódik az erőltetett menet! Szerdán este még Magyar Kupa mérkőzést játszott Budapesten a Fatum Nyíregyháza, pénteken pedig már bajnoki következik Balatonfüreden. Ráadásul komoly téttel!

Az a Szent Benedek lesz az ellenfél, mely jelenleg a harmadik helyen áll a tabellán, és hazai környezetben sikerült őket 3-1-re legyőzni. A mieink a negyedikek, és csak négy pont a hátrány a fürediekkel szemben. Azaz 3-1-es vagy 3-0-s nyírségi győzelem esetén egy pontra csökkenne a hátrány egy fordulóval az alapszakasz vége előtt. Az utolsó meccseken a Fatum az MTK-t fogadja, míg a Szent Benedek a Vasassal találkozik, és nyíregyházi valamint fővárosi siker esetén a harmadik helyen végezne Tomás Varga gárdája…

De ne szaladjunk ennyire előre, előbb győzni kellene Balatonfüreden. A Fatum Nyíregyháza a kupameccsen kicsit megilletődötten kezdett, de a második szettben már azt nyújtotta, amit valóban tud. Utóbbira lehet építeni a pénteki találkozón. A Szent Benedeknél Slavina Koleva a legponterősebb játékos, aki második a szélső ütők rangsorában az Extraligában. Az első helyen egy bizonyos Selena Leban áll…

A Szent Benedek – Fatum Nyíregyháza meccs pénteken 18 órakor kezdődik, és a hunvolley.tv élőben közvetíti.