Ma megkezdődik a női röplabda Magyar Kupa elődöntős párharca a Fatum Nyíregyháza és a Békéscsaba között. Két mérkőzésen dől el, ki jut a fináléba. A mieink eddig simán vették az akadályokat, a VEHIR VESC ellen 3-0-ra nyertünk idegenben, a legjobb nyolc között pedig játszmát sem veszítve, kettős sikerrel jutottunk túl a DVTK-n.

A Békéscsaba a TFSE ellen simán nyert, majd, a negyeddöntőben nagy csatát vívott a Szent Benedek Röplabda Akadémiával. Az első találkozót 3-2-re a balatonfürediek nyerték, a visszavágón viszont a BRSE győzött 3-0-ra, így a négy közé jutott.

A csabaiak már csütörtökön megérkeztek Nyíregyházára, itt töltötték az éjszakát, pénteken délelőtt pedig edzettek is egyet a Continental Arénában. Érdekesség, hogy a bajnokságban mindkét mérkőzésen a vendég gárda győzött, a nyitányon 3-1-re a Nyíregyháza nyert Békéscsabán, majd szintén 3-1 lett a végeredmény a szabolcsi megyeszékhelyen, de a BRSE javára.

A ma esti mérkőzés 18 órakor kezdődik, a hunvolley.tv pedig élőben közvetíti a találkozót.