A cseh VK Prostejovval találkozik a Fatum-Nyíregyháza a női röplabda Challenge Kupa főtáblájának 1. fordulójában. A csehek a selejtezőben kettős győzelemmel búcsúztatta az osztrák ATSC Kelag Klagenfurtot, idegenben 3-1-re, míg otthon 3-0-ra nyertek, így a 32 közé jutottak.

Mivel a nemzetközi kupameccs megrendezése szigorú feltételekhez kötött és komoly költségekkel jár – utazás, szállás, valamint csak a Continental Aréna felelne meg Nyíregyházán a mérkőzés helyszínéül, de az energiaárak miatt a létesítmény már nem lesz nyitva – a két klub egyeztetett arról, hogy mindkét mérkőzést egy helyszínen bonyolítják le. A Prostejov jelezte, hogy szívesen lesz házigazdája a találkozóknak, így a tervek szerint december 21-én és 22-én Csehországban lépnek pályára a csapatok.