A keresztjátékkal majd az elődöntőkkel folytatódott a Szalayné Sebők Éva U17-es leány röplabda bajnokság döntője Budapesten. A legjobb négy között a Nyíregyházi Sportcentrum az UTE-val találkozott, és izgalmasan alakult az első szett. 16-16 után viszont három pontot szereztek zsinórban a mieink, így a hajrát előnnyel kezdhették. Bár 24-21 után egyenlítette a lilák, végül az ötödik szettlabdát értékesítve megnyerte a játszmát a Nyíregyháza. Főleg Savic Lea és Pampuch Gréta játszott ponterősen, a többiek pedig remek mezőnymunkát végeztek. A második felvonás elején viszont nagyon beragadt a Sportcentrum, és ez az egész játszmát befolyásolta, így egyenlített az Újpest. Sajnos az elveszített szett ott maradt a fejekben, hiába próbálta feltüzelni a csapatot Erdősné Balogh Erika és Pampuch Csaba edző. Tíz ponttal megléptek a fővárosiak, és végül megnyerték ezt a játszmát is. A negyedik játékrész újból szorosabb volt, de a végén a budapestiek örülhettek, akik így az aranyéremért, a mieink a bronzért játszhatnak.

Nyíregyházi Sportcentrum U17 – UTE U17 1-3 (25, -4, -7, -20)