Nemzetiség
Vezetőedző
Aktuális csapata
Fatum – Nyíregyháza

Lengyel vezetőedzővel kötött szerződést a Fatum Nyíregyháza, így Adrian Chylinski irányítja a női röplabda együttes szakmai munkáját a jövőben. A fiatal tréner jól ismeri a magyar bajnokságot, mivel a női válogatott olasz szövetségi kapitányának, Alessandro Chiappininek a munkáját segíti másodedzőként. Klubszinten a lengyel ŁKS Commercecon Łódź gárdájánál dolgozott eddig, és tavaly bajnokságot nyertek, a Bajnokok Ligájában pedig a 9. helyen végeztek. 2022-ben a svájci válogatott szakmai stábjának volt a tagja, a mieink közül pedig Tóth Fruzsinával és Lászlop Alexandrával is dolgozott már együtt a nemzeti csapatnál. Tisztában van az Extraliga színvonalával, ismeri a csapatokat, ezért is esett rá a választás. Fél+1 éves szerződést kötött a lengyel vezetőedzővel klubbunk.