Megkezdődött szombaton Fatum Kupa női röplabda torna a Continental Arénában. Az első mérkőzésen a Békéscsaba 3-0-ra legyőzte a román első ligás Lugojt, így a vasárnapi fináléba jutott. A nap második meccsét játszotta csapatunk a MÁV Előre Foxconn ellen. Merve Cepni pénteken érkezett a csapathoz, már a többiekkel melegített, de az esetleges sérülését elkerülendő, még nem lépett pályára.
Remekül kezdett a Fatum, már az első szett elején előnyt szerzett, melyet a folytatásban tovább növelt is. Jól működtek a centertámadások, és több ászt is nyitott a csapat, mely magabiztosan nyerte a játszmát.
A második játékrészben is sokáig úgy tűnt, hogy sima nyíregyházi siker lesz a vége. Davidovic, Petrovic és Lászlop is ponterősen játszott, féltávnál négy ponttal vezettek is a mieink. Ekkor jött egy hullámvölgy, felzárkózott, majd fordított a fehérvári csapat, és 19-20-nál ők vezettek. A hajrá viszont ismét a Fatumé volt, így nyerte ezt a szettet is a hazai csapat.
A harmadik játszma már örömjátékot hozott, hamar nagy lett a különbség, és magabiztosan győzött a Nyíregyháza, mely vasárnap döntőt játszhat a Békéscsaba ellen.
Fatum Nyíregyháza – MÁV Előre Foxconn 3-0 (13, 21, 12)
Fatum: Pampuch 2, Del Burgo 3, Petrovic 16, Lászlop 7, Davidovic 20, Antivero-Salinas 11
Csere: Tóth F. (liberó)
Vezetőedző: Dávid Zoltán