Békéscsabán kezdte a női röplabda bajnoki szezont a Fatum Nyíregyháza.

Nem indult rosszul a mérkőzés, a szett elején a mieink vezettek, sőt 6-10-nél négy pont is volt az előny. Ekkor viszont jött egy hullámvölgy, egy 8-0-s rohammal fordítottak a hazaiak, és ez döntőnek bizonyult. A hajrá 19-16-tal kezdődött, a végén ismét több volt a hiba, így nyerte a játszmát a Békéscsaba.

A második felvonás elején felváltva estek a pontok, de zömében vezettünk. Főleg Natasha Calkins volt ponterős, de 7-9 után fordított a házigazda, és öt pontot szerzett zsinórban. Használt Adrian Chylinski időkérése, mert 12-11-nél egy pontra zárkózott a Fatum. Kritikus helyzetben több nyitásrontás is becsúszott, így nem sikerült egyenlíteni. Lászlop Alexandra kétszer is remekül támadott, és 18-18-cal indult a végjáték. A csabaiak viszont jó blokkokkal végül megnyerték a második szettet is.

A meccs leghosszabb labdamenetével indult a harmadik játszma, és ezúttal is felváltva vezetett a két gárda, de 8-4-nél meglépett a BRSE. Pampuch Gréta megszerezte első pontját az Extraligában, de féltávnál a hazaiak álltak jobban. Szép támadásokkal faragott hátrányán a Fatum, és Szabó Lili ásza után 21-19 volt az állás, de végül az MBH-Békéscsaba nyerte a találkozót.

MBH-Békéscsaba – Fatum Nyíregyháza 3-0 (16, 20, 21)

BRSE: Caraballo 8, Kocic 22, Kosekova 3, Dékány 4, Mayer 6, Kiss 10

Csere: Kertész (liberó), Hurst 1

Vezetőedző: Tóth Gábor

Nyíregyháza: Antivero 7, Kump 2, Zaborowska 2, Lászlop 5, Skoric 5, Calkins 13

Csere: Tóth F. (liberó), Farkas G., Pampuch 3, Pintér 1, Szabó L.1

Vezetőedző: Adrian Chylinski

Fotó: Somogyi Martin