A héten elkezdődik a szezon a Fatum Nyíregyháza számára. A csapat kedden elutazik Spanyolországba, szerdán pedig már pályára lép a Challenge Kupában az FP PRO Voley Andalucia ellen.

– A spanyol bajnokság elég erős, a hét elején még igyekszünk több információt beszerezni ellenfelünkről, és elemezni a játékukat, a hétvégén már láttam a róluk készült felvételeket. Meghatározó lesz az, hogy hogyan nyitunk, és hogy a szélső ütőjük ne szerezzen sok pontot. Akkor győzhetünk. Kicsit furcsa, hogy hamarabb játszunk nemzetközi meccset, mint hazai bajnokit, de volt már ilyen edzői pályafutásom során, ez nem zavaró – mondta Tomás Varga vezetőedző.

Az FP PRO Voley Andalucia számára történelmi lesz a szerda esti meccs, mivel először szerepelnek a nemzetközi porondon. A bajnoki rajt jól sikerült számukra, 3-0-ra nyertek az első fordulóban, ahol különösen a center, Anna Walsh volt ponterős, míg a feladó, Marina Saucedo remekül szolgálta ki a társakat, és a forduló MVP-je lett.

A szerda esti Challenge Kupa mérkőzés 19.30-kor kezdődik.