Mint arról korábban beszámoltunk a Fatum Nyíregyháza feladója, Genesis Francesco makacs térdsérüléssel bajlódott az utóbbi hetekben. A játékos jó ideje nem végezhetett teljes értékű edzésmunkát és mérkőzésen sem szerepelhetett. Január elején számtalan vizsgálatot követően az orvosi konzílium meghozta végleges döntését. Műteni kell a játékos térdét.

A venezuelai származású, sokszoros válogatott, BL csoportkörben szereplő és a 2008-as pekingi nyári olimpiai játékokon is résztvevő röplabdázó a 2016/2017-es szezonban csatlakozott a Fatum-Nyíregyháza csapatához. Ettől az évtől oszlopos játékosa a nyíregyházi együttesnek, aki 2019-től a Nemzetközi Röplabda Szövetség hivatalos értesítése alapján már nem csak magyar állampolgár, hanem a röplabdában is annak számít a pályán.

A térdoperációt szerdán délelőtt Dr. Szabó Gábor ortopéd-traumatológus, sportorvos végezte el Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház Jósa András Oktatókórházában Nyíregyházán.