Megkezdődött a női röplabda Extraliga negyeddöntője. A Fatum Nyíregyháza a Kaposvárt fogadta.

Az első szett elején felváltva vezettek a csapatok, és a játékrész feléig egyik gárda sem tudott komolyabb előnyt kiharcolni. Ekkor viszont jó nyitásokkal és Selena Leban pontjaival meglépett a Fatum. A hajrában felzárkózott a KNRC, ám a második játszmalabdát Merve Cepni beütötte, így nyerte a szettet a Nyíregyháza.

A második felvonás jól kezdődött hazai részről, négy ponttal meglépett a Fatum. A szett felére azonban ismét felzárkózott a vendég gárda, ám Leban hátsó sorból érkező támadásaival és Anija Jurdza ütéseivel nem tudtak mit kezdeni. Végül négy szettlabdája volt a Nyíregyházának, és Kristina Belova az elsőt értékesítve hozta ezt a játszmát is Tomás Varga együttese.

A harmadik játszma hatalmas izgalmakat hozott. Bár 17-13-nál még vezettek a mieink, a somogyiak a hajrában fordítottak, és három pont is volt az előnyük. Ekkor azonban egymás után többször is nagyot mentett Tóth Fruzsina, és a támadásbefejezések is pontosak lettek. 22-22-nél egyenlített a Fatum, majd az első meccslabdát értékesítve 3-0-ra győzött, és ezzel 1-0-ra vezet a párharc során. Folytatás vasárnap Kaposváron.

Fatum-Nyíregyháza–Kaposvár 3:0 (23, 20, 23)

Continental Aréna, v.: Halász, Bátkai-Katona.

Nyíregyháza: Leban 22, Lászlop 7, Jurdza 15, Belova 4, Cepni 8, Kovács-Francesco 3. Csere: Tóth (liberó), Cicic.

Vezetőedző: Tomás Varga.

Kaposvár: Godó 5, Gyimes 6, Maggioni 2, Szedmák 13, Bodovics 5, Ubavics 12. Csere: Radnai Lili (liberó), Renko-Ilic 4, Rády, Hegyi.

Vezetőedző: Vincent Lacombe.

A mérkőzés alakulása. 1. játszma (27 perc): 2:0, 3:4, 6:6, 10:7, 10:10, 16:11, 20:14, 22:21, 24:22. 2. játszma (23): 3:1, 8:4, 10:9, 13:13, 18:14, 20:18, 24:20. 3. játszma (28): 2:2, 5:4, 7:8, 11:11, 13:13, 17:13, 17:17, 19:22, 22:22, 24:23.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0.