Elkészült az Európai Röplabda Konföderáció (CEV) legfrissebb csapatlistája és forgatókönyve az ősszel induló 2021/2022 CEV European Champions League kapcsán. A magyar bajnok és kupagyőztes FATUM-Nyíregyháza emlékezetes évet tudhat maga mögött. Az már most kijelenthető, hogy az országot, az egész honi röplabdázást képviselő csapat ősztől Európa elitjében szerepelhet, reméljük meglepetést okozva, eredményesen. A főtáblán nem kisebb nevek szerepelnek mint az olasz Carraro Imoco CONEGLIANO, Igor Gorgonzola NOVARA vagy a török VakıfBank ISTANBUL, Fenerbahce ISTANBUL. Természetesen ott vannak a legjobb orosz, lengyel, francia, német csapatok is.

A Champions League forgatókönyve szerint 18 csapat egyenes ágon került a főtáblára köztük a FATUM is. További 10 csapat selejtező mérkőzéseken dönti el, hogy kik alkotják a végső 5 db 4 fős csoportot. A csoportkör sorsolása szeptember végén Szlovéniában Ljubljanában lesz. A csoportmeccsek oda-visszavágós rendszerben novemberben indulnak.