Nationality

Polluelas de Aibonito

Alianza Lima

Capitalinas de San Juan

A 26 éves 196 cm magas Neira Ortiz Ruiz Puerto Ricó-ból érkezett Magyarországra, gyerekkorában kosárlabdázott, softballozott és focizott is mielőtt a röplabdát választotta. 14 éves korától kezdve  Puerto Ricó ifjúsági csapataiban játszott.   2007-ben a Puerto Ricó-i NORCECA-i kontinentális bajnokságon a legjobb blokkoló címet érdemelte ki. 2009-ben a Junior Világbajnokságon játszott Tijuanban.   Tanulmányait az University Of Colorado Egyetemen végezte. Az egyetem elvégzése után  két évre hazájába a Capitalinas de San Juan csapatába igazolt, amellyel az első szezonban  bajnoki döntőt játszott, a második évben pedig  a bajnokság legjobb centerének választották. A 2017/2018-as idényben  Peruban röplabdázott, ahol a bajnokságban a legjobb centernek választották.   2018-ban részt vett a japán világkupán. A következő szezonra hazatért Puerto Ricóba. Tavaly a Bundesligás német Rote Raben Vilsbiburg együtteséhez szerződött.

Neira Ortiz Ruiz a 2020/2021-es szezontól a Fatum-Nyíregyháza csapatát erősíti!