Mint arról korábban beszámoltunk, sikerült pótolni a sérült trinidadi játékos Channon Thompson helyét. Csapatunk vezetése eredményes tárgyalásokat követően leigazolta a horvát válogatott meghatározó játékosát Karla Klaricot, akivel a 2020/2021 -es szezon végéig szóló megállapodást kötöttünk. A 189 cm magas négyesütő játékos fiatal kora ellenére komoly rutinnal rendelkezik. A Mladost Zagreb együttesében nevelkedett, majd játszott a Volero Zürich, a román CSM Bukarest, a francia ASPTT Mulhouse színeiben. Ezt követően ismét román(CSU Medicina Târgu Mureș), majd svájci (VBC Galina, VC Kanti Schaffhausen) csapatokban szerepelt. Ez utóbbi bajnokság 2018-as szezonjának az egyik legjobbja volt. A 2019/2020-as bajnoki szezonban elsőként igazolt Magyarországra a BRSE csapatához, ahonnan Görögországba vezetetett útja, ám az ottani bajnokság rövid idő után 2020 őszén a COVID járvány miatt teljesen leállt.

Klaric a FATUM csapatához igazolt! 2

A horvát Karla Klaric alig egy év elteltével tehát ismét Magyarországon szerepelhet, ezúttal nyíregyházi színekben. A játékos a héten megérkezett és az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálatok után csatlakozott a kerethez és megkezdte az edzésmunkát. Karla a jövő héten esedékes békéscsabai edzőmérkőzéseken, akár be is mutatkozhat előző csapata ellen. Az is eldőlt, hogy a játékos a 18-as számú mezt fogja viselni.

Isten hozott Karla! Nyíregyházán!