Térdsérülést szenvedett Channon Thompson a FATUM Nyíregyháza közelmúltban igazolt trinindadi játékosa, aki így várhatóan lemarad az Extraliga tavaszi mérkőzéseiről és a rájátszásról is. A 26 éves, 185 cm magas négyesütő játékos a két ünnep közötti egyik edzésén egy szerencsétlen mozdulat után sérült meg. Bár a játékos ekkor még saját lábán ment az öltözőbe majd az edzés végén otthonába, ám másnap jelezte vezetőedzője felé, hogy fájdalmai vannak és nem tud ráállni a sérült lábára. A csapat mellett dolgozó orvosi team azonnal megkezdte a játékos vizsgálatát, ám biztos diagnózist csak a január 04-i hétfői MR vizsgálat eredményének ismeretében tud majd mondani. Mivel a játékos szerződtetése kiemelt jelentőségű volt a „tavaszi hadjárat” kapcsán, így a csapat vezetése az orvosi vizsgálat ismeretében dönt a jövőjét illetően.

A friss igazolás néhány napja még így nyilatkozott:
“Nagyon boldog vagyok, hogy a pályafutásomat Magyarországon folytathatom. Alig várom, hogy bemutatkozhassak a nyíregyházi klubnál és kihozhassam a legjobbat magamból.” A játékos korábban több csapatban is szerepelt. Legutóbb a Bundesliga előző szezonbeli bajnokánál az Allianz MTV Stuttgart csapatánál.