Ahogy arról tegnap tájékoztatást adtunk miután gyanús esetek jelentek meg csapatunknál a klub vezetése pénteken elrendelte a játékoskeret, valamint a stábtagok szűrését. A reggeli tesztek eredménye szerint négy játékosunk nem lehet ott Kaposváron. Tegnap útban Somogy országba újabb teszten esett át csapatunk. Az elvégzett PCR teszt eredménye minden esetben negatív lett. A csapat vezetése értékelve a helyzetet úgy döntött, hogy visszalép a CEV küzdelmektől. Döntésünkről pénteken levélben tájékoztattuk az Európai Röplabda Szövetséget(Confédération Européenne de Volleyball) valamint ellenfelünket. A CEV elfogatta döntésünket és válaszlevelükben megerősítették, hogy semmilyen szankció nem ér minket és várják csapatunk újbóli részvételét a remélhetőleg akkor már COVID mentes 2021/2022 -es küzdelmekben.

Mint sportban dolgozó embereknek nagyon nehéz egy ilyen döntést meghozni, de a járvány miatt kialakult helyzet azt erősítette meg bennünk, hogy az emberi élet fontosságát semmi sem írhatja felül. Kitűzött céljaink (nemzetközi kupa szereplés) közül egyet most el kell engednünk. Csapatunk mostantól az Extraliga és a Magyar Kupa küzdelmeire koncentrál.