Az ide CEV KUPA sok szempontból is sajátságos. A járványhelyzet miatt sok csapat már korábban visszalépett, számos mérkőzést nem sikerült megrendezni, a csapatok számára pedig igazi kihívást jelent egy másik országba eljutni a koronavírus kapcsán bevezetett korlátozások miatt. A FATUM Nyíregyháza is csak hosszas egyeztetés után jutott el oda, hogy november 25-én szerdán Nyíregyházán (zárt kapuk mögött) egy mérkőzés alapján döntheti el, hogy a Fehérorosz Mincsanszka Minszk esetleges legyőzésével továbbjut a CEV kupában. Az Európai Röplabda Szövetség a napokban úgy döntött, hogy a Bajnokok Ligája után a CEV- és Challenge Kupát is buborékos szisztémában folytatja. Amennyiben, legyőzzük a Belorusz bajnokot, akkor december 8-9-én Szerbiában, a Tent Obrenovac otthonában szerepel majd csapatunk. A négy csapat részvételével zajló torna tétje az elődöntőbe jutás lesz. További érdekesség, hogy továbbjutás esetén az első meccset a VASAS Óbuda ellen játssza csapatunk.

Minszken át vezet az út Szerbiába 2