Csütörtökön este játszotta utolsó felkészülési mérkőzését a Fatum-Nyíregyháza csapata a Békéscsaba ellen hazai környezetben. A viharsarki csapat nevéhez méltóan ismét komoly tűzerőt képviselt és mint két héttel korábban Budapesten most is kiváló edzőpartnernek bizonyult. Az első szettet szoros küzdelemben a vendégek nyerték(0-1). Ezt követően Németh Szabocs csapata nagyobb sebességre kapcsolt és a további szetteket helyenként látványos pontokkal sorozatban megnyerték (0-4) kialakítva a bajnoki főpróba végeredményét.

Németh Szabolcs így értékelt:

A vendégek szakvezetője így nyilatkozott a mérkőzésről:
Nem gondolom, hogy messzemenő következtetéseket kell levonnunk akár a múlt heti tornagyőzelemből, akár a mostani eredményből. A Nyíregyháza megmutatta, hogy komoly játékerőt képvisel, mi pedig megmutattuk, hogy mi történik akkor nem teljes koncentrációval állunk ki egy mérkőzésre. – mondta Tóth Gábor.