Szombaton délelőtt az UTE csarnokában zártkapus meccsen találkozott a BRSE és a FATUM Nyíregyháza Extraligás női röplabda csapata. Németh Szabolcs játékosai állapotát és tudását 24 órán belül két fontos felkészülési mérkőzésen mérhette fel. A viharsarki csapat nevéhez méltóan komoly tűzerőt képviselt és mint az évközi bajnoki küzdelmekben most is kiváló edzőpartnernek bizonyult. Az első szett után (0-1) szoros küzdelemben fordított a Békéscsaba (2-1), ám csapatunk jól beosztva erejét a végére két magabiztos szettben hozta a mérkőzést (2-3).

Németh Szabolcs így értékelt:

Jegyzőkönyv:

BRSE- Fatum-Nyíregyháza 2:3 (-19, 18, 25, -14, -10)
Budapest, UTE Csarnok
Fatum: Radosova, Ortiz, Inneh-Varga, Vasileva, Lászlop. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Fusch, Najdic. Vezetőedző: Németh Szabolcs

A csapat következő felkészülési mérkőzését szeptember 18-án pénteken este 19 órától hazai környezetben az DVTK ellen játssza a FATUM Kupán. A mérkőzés díjmentesen tekinthető meg a Continentál Arénában.

Fordulatos edzőmeccs a BRSE ellen 2