Pénteken este zártkapus meccsen találkozott a UTE és a FATUM Nyíregyháza Extraligás női röplabda csapata Budapesten.
A hazaiaknál két egykori nyíregyházi is szerepelt hiszen az Újpestikek jelenlegi trénere az a Horváth András (Bundi), aki egykor nyíregyházán dolgozott, valamint játéklehetőséget kapott a hazai csapatban a fiatal tehetség Szabó Lili is, aki a nyár elején igazolt Nyíregyházáról a fővárosba.

A Németh Szabolcs által irányított FATUM Nyíregyháza csapatában a legutóbbi hazai (MTK elleni) edzőmeccs óta sok minden történt. A csapat továbbra is nélkülözni kénytelen a sérült Pintér Andit, akihez “csatlakozott” Genesis Francesco és Lacombe Zsófi. A múlt péntekre terveztett Békéscsaba elleni idegenbeli edzőmeccsre a sürültek miatt így nem is utazott el a csapatunk. Ezt a mérkőzést szintén zárt kapuk mögött szeptember 12-én szombaton pótolja a két csapat Budapesten.

A péntek esti mérkőzésen a két edző előzetesen négy szettben állapodott meg, amelyből hármat csapatunk míg egy szettet a hazaik nyertek. Lányaink olykor biztató játékot bemutatva győzték le a házigazda csapatatot.

Németh Szabolcs így értékelt:

Jegyzőkönyv:

UTE – Fatum-Nyíregyháza 1:3 (-21, -20, 26, -19)
Budapest UTE Csarnok
Fatum: Radosova, Ortiz, Inneh-Varga, Vasileva, Lászlop. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Fusch, Najdic.

Vezetőedző: Németh Szabolcs.