A sokszoros válogatott, BL csoportkörben szereplő, olimpiai résztvevő venezuelai röplabdázó az elmúlt napokban hosszabbította meg szerződését a nyíregyházi együttesnél, így sorozatban a hatodik szezonját kezdi meg Nyíregyházán. Genesis Francesco remek teljesítményével és alázatos munkájával vívta ki ismét az egyesület elismerését. 2019 év végén hosszas várakozások után pedig már, mint magyar játékos léphetett a pályára.

-Boldog vagyok, hogy a következő évben is a Fatum-Nyíregyháza mezét ölthetem magamra. Eddig öt szezont játszottam Nyíregyházán. Ez idő alatt a családommá vált az egész csapat. Már itt vannak a barátaim és a családom is, ez volt az egyik fontos tényező, amiért elfogadtam a klubvezetőség ajánlatát. Másrészt professzionális körülmények között tudunk edzeni, jó az infrastruktúra, minden adott, hogy a ahhoz a 2020/2021-es idényben is remek játékot tudjunk mutatni. Ezt a szezont sajnos a koronavírus – járvány miatt nem tudtuk befejezni. A klubvezetőség mellettünk állt a nehéz időszakban is. A labdás tréningek helyett online edzésekkel erősítettünk. Remélem, hogy a következő idényt már semmi sem fogja befolyásolni. Nagyon izgatott és motivált vagyok, várom már az új csapattársainkat, akikkel természetesen egy jó légkör megteremtésére törekszünk majd. Addig is az edzések mellett nyáron néhány nap pihenőt szeretnék beiktatni. Hiányoznak a testvéreim, akik Spanyolországban, Sevillában élnek. Őket mindenképpen meg szeretném látogatni. De még várnom kell, hiszen nem tudom,hogy a jelenlegi járványhelyzet miatt el tudok-e repülni.- nyilatkozta a Genesis