Lejárt a nevezési határidő a 2020–2021-es élvonalbeli bajnokságra. A nőknél több jelentős változás is van a mezőnyben. Az Extraliga előző idénybeli csapatai közül a Jászberény csak az NB I-be, a Haladás pedig még oda sem adta be az indulási kérelmét, ezért az elit mezőnyét a bajnokság félbeszakadásakor az NB I-ben első két helyen álló Szent Benedek-Balatonfüreddel és a DVTK-val töltötték fel, amelyek vállalták is a kihívást.

Ami az NB I-et illeti, itt tehát újonc lesz a Jászberény, illetve alulról a PTE-PEAC, viszont a Haladás mellett a Palota sem vállalt az indulást ebben az osztályban – pedig az előzetes szándéknyilatkozatukban még pozitívan nyilatkoztak, később azonban arra hivatkoznak, hogy a teremkövetelményeknek nem tudnak megfelelni (ezen semmit nem változtatott az eredeti kiíráshoz képest az MRSZ), végül mégsem neveztek –, így jelen állás szerint csak hét gárda alkotja majd a mezőnyt.

NŐI EXTRALIGA (8 csapat):

1. MCM-Diamant Kaposvár

DVTK

FATUM Nyíregyháza

MTK Budapest

Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE

Szent Benedek RA

UTE

Vasas Óbuda

Kialakult az Extraliga és az NB I mezőnye 2