Molly Lohman amerikai center érkezik a Fatum-Nyíregyháza csapatához

A 190 cm magas 23 éves Molly Lohman Minnesotából érkezik a nyíregyházi csapathoz.

- A híres Minnesota egyetemen tanultál és játszottál. Mesélnél egy kicsit erről az időszakról?

4 évet játszottam a Minnesota egyetemen. Ez egy csodálatos élmény volt. Minden nap rengeteget tanultam és fejlődtem, emberileg és játékosként is. Mi igazán keményen dolgoztunk azon, hogy csapatként és egyénileg is sokat fejlődhessünk. Ez az időszak mindig a szívemben marad.

- Az olimpiai bajnok edző Hugh McCutcheon volt az edződ az egyetemen. Hogyan jellemeznéd őt?

Hugh egy nagyszerű edző. Ő egy nagyon intelligens személy, aki nagyon keményen dolgozik. Óriási kiváltság volt tőle tanulni és megismerni őt a pályán és azon kívül is.

- Mit vársz a következő szezontól?

Nagyon izgatott vagyok, hogy a Fatum-Nyíregyháza csapatához csatlakozhatom. Tetszik az az elhívatottság amivel a játékosok, az edzők és a stáb a röplabdához állnak, hogy minden nap tanuljanak és jobbá váljanak. Úgy érzem, hogy bel illek ebbe a környezetbe. Nagyon várom már ezt a szezont és nagyon izgatott vagyok, hogy ennek a csapatnak a részese lehetek.

- Van bármilyen babonád mérkőzés előtt?

Mérkőzés előtt szeretek meditálni.

- Mit szeretsz szabadidődben csinálni?

A röplabdán kívül nagyon szeretek a szabadban lenni. Szeretem a kalandokat, új tájakat felfedezni és gyalogtúrákon résztvenni.

- Mit üzensz a szurkolóinknak?

Alig várom már, hogy a csapat tagja legyek és biztos vagyok benne, hogy egy remek szezonunk lesz.